Deltagerliste for Æstetisk Gymnastik

 

 

DM Æstetisk Gymnastik - d. 19-05-2018 - 20-05-2018

Piger 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team Merida Espergærde IF
Carla Nyegaard Jensen
Emma Hempler Toxman
Ida skov Pedersen
Julia Boqvist Nørgaard
Mille Maj Hedayat
Roberta Maja Borchers
Simone Nicoline sobzyk Larsen
Viola Mille Borchers
2. Team Vitula Espergærde IF
Amy Tønning Sørensen
Caia Bryndum Bolbroe
Dichte Frøkjær
Esther Fløe Rasmussen
Isabella Bengtson
Julia Meyendorff
Lucca Nørgaard Enghuus
Mira Gleerup Koch
3. Team Adea DHG Gymnastik
Carla Kruse
Dagmar Lindhardt Lassen
Emilie Madsen
Ingrid Vinten Understrup
Josefine Christiansen
Julie Moseholm Larsen
Mynte Bock Schlüter
Nanna Lemvig Christensen
Nova Sofie Mejreu-Lundsfryd
4. Team Unika Næsby IF
Chloe Tino Pedersen
Frederikke Lakman
Frederikke Dahl-Larsen
Merle Runge Koldby
Ronja Beate Holst Jørgensen
Signe Askholm Christensen
Signe König Nielsen
Sille Amalie Solevad
Zakia Frendesen
5. Team Vivanit Greve Gymnastik og Trampolin
Augusta Huus Niemann
Ella Juulsgaard Jepsen
Florcita Bryder Greisen
Ida Bøllingtoft Asmussen
Johanne Engbæk Jensen
Malou Nordberg
Naja Sanggaard Jørgensen
Nuriye Sona Ilhan
Sofie Emborg
Sofie Højer Paaske
6. Team Viga Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Mia Kring Rønnenkamph
Clara Lucia Krogh Jensen
Eda Nur Tunc
Elisa Nadji
Ida Sander Hansen
Narin Nisa Özogul
Victoria Gyllensteen
7. Team Vilja Greve Gymnastik og Trampolin
Astrid Engdal Køhlert
Callista Ann Gras
Fia Kirstine Mangaard
Johanne Tranholm Grønlund
Linda El-Khalil
Maja Maria Rasmussen
Mila Teljigovic Ibranovic
signe schiff demant

 

Piger 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Movanna GF Køge Bugt
Amalie Sofie Klamer
Analuna Skovbo-Hansen
Freya Louise Bartel Kræmer
Karoline Nørhaven
Lucca Vejstrup Vang Aahauge
Maria Taha
Nikoline Olsen
Olivia Pedersen-Jensen
Regitze Ring Balslev
Sofia Jensen
2. Team Astra Greve Gymnastik og Trampolin
Agnete Hald
Alberte Wulff Lindahl
Cecilie Mai Brynhild Engstrøm
Elvira Bryder Greisen
Emilie Leth Donnerstag
Ida Karise Nielsen
Karla Ysnæs Henningsen
Melissa Skifte
Olivia Juulsgaard Jepsen
Sofia Kruse
3. Team Olympia Espergærde IF
Alma Henriksen
Clotilde Whitt Løgstrup
Emilie Dahl
Feline Ida Wodschow
Josefia Olivia Falk
Laura Hoffmann
Nicoline Wulff
Selina Mariam Atie
Bianca Baan
4. Team Emea Tarup - Paarup IF
Alma Pultz Henckell
Emilie Johansen
Julie Funder-Schmidt
Neca Kiritharan Nagarajah
Paula Murane
Sigrid Christensen
Sigrid Phillipsen Holst
Sofie Mikkelsen
5. Team Melina Sorø Gymnastik Forening
Cecilie Bjerg
Clara Svendsen
Dagmar Carlsen
Emma Castile
Eva Huus Baslev
Josefine W. Søgaard
Katrina Kondratovic
Sophie Pihl Pedersen
6. Team Fenja Tarup - Paarup IF
Amanda Helms-Nielsen
Anneline Friis Østergaard
Cecilie Duus Ramussen
Kaya Oelfke Bangsgaard
Khrisha Nagarajah
Klara Lundberg Rasmussen
Laura Martinsen
Mathilde Ellegaard Toft
Helena Nehlin
Sophie Madeline Lund Boesgaard
7. Team Gaia DHG Gymnastik
Amalie Rask
Clara Mouritzen
Evita Sondore
Frida Sonnenborg Pedersen
Ida Kirstine Spaabæk Boesen
Karen-Mathilde de Jong Fich Jespersen
Rasmine Søndergaard Robl
Silje Hoffmark-Nielsen
Sille Kongshaug Hjorth
8. Team Azurit Greve Gymnastik og Trampolin
Fione Villa Fink Rasmussen
Julie Møller Andersen
Liva Wrem
Louise Victoria Hartz
Luna Ølvang Thorvil
Nadja Jean Kønig
Nicoline Reimann
Sine Jensen
Victoria Rasoulinia Eiberg Andersen
9. Team Maliva Farum Gymnastikforening
Adelina Ahmetaj
Agnes Kaasgaard Jermer
Anne-sophie Teilberg Christensen
Isabella Cotterill
Isabella Hoch Skau-Andersen
Jasmin Isabel Schmidt
Julie Deleuran
Karla Hovgård Nielsen
Victoria May Abildgaard
10. Team Enya Farum Gymnastikforening
Anabella Benita Lekic
Ella Kragh
Elvira Jansson-Christensen
Josephine Madison Abildgaard
Kajsa Nordahl Larsen
Sia Schjøtz
Simone Daastrup-Hansen
Stine Engberg Andersen
11. Team Esaia Spangsbjerg IF
Anne Petersen
Carla Pallesen
Cora Fabricius Islin
Freja Bodeval Andersen
Ida Bodeval Andersen
Karoline Kristensen
Nicoline Schlüter Schmidt
Terese Kristiansen
Victoria Madsen

 

Piger 12-14 år

Nr. Hold Forening
1. Team Bellis Tarup - Paarup IF
Anna Holm Lykkegaard
Emilie Schwitzer Christensen
Emma Mikkelsen
Freyja Rún Hardardottir
Julie Knudsen
Laura Qualmann Kristensen
Mathilde Frostholm Lykke
Mille Sand Andersen
Sara Ross
Victoria Sofie Madsen
2. Team Liva Greve Gymnastik og Trampolin
Caroline Bloksø
Cecilie Vartoft Glerup
Daria Magdalena Górczynska
Filippa Sophie Hansen
Julie Christophersen
Laura Kruse
Line Bristorn
Sille Christensen
Tanya Vigsø Birkely
3. Team Petit Greve Gymnastik og Trampolin
Amalie Tvedskov
Anna Sofie Møldrup Pedersen
Celina Krøll Pedersen
Freja Nielsen
Freja Marie Jensen
Ida Højer Paaske
Isabella Huus Niemann
Julie Mourier Bohn Jensen
Laura Memhave Scheller
4. Team Elara Spangsbjerg IF
Amalie Ankersen
Asta Tjørnelund Betzer
Ellen Louise Weilborg
Gabriella Duque Ramirez
Isabelle Winther Fronteau
Karoline Nissen Andersen
Matilde Ørum Madsen
Mille Marie Falther
Nynne Poulsen
Vibe Christensen
5. Team Liona Sorø Gymnastik Forening
Alberte Lesche
Filippa Iuel
Isabella Racher
Laura Majgård Christensen
Line Andersen
Marie Heron
Olivia Schloss Grarup
6. Team Estella DHG Gymnastik
Anastasia Diatchikhina
Anna Hvid Bang
Camille Overby Andersen
Clara Bonkegaard
Ellen Bender
Emma Hestbæk
Julie Møller Knudsen
Liva Steffensen
Sarah Svensson
Sofie Kappel Hansen
7. Team Amaryllis Hillerød G & IF
Emilie Würtzen
Emma Sophie Skjøt Jensen
Emma Verhaegh
Freja Clausen
Hannah Pharsen
Madeleine Angelina Klit
Merle Poulsen
Sabine Nordhald Larsen
Signe Illum Rasmussen
8. Team Aura Espergærde IF
Cecilie Rafn Geelmuyden
Ella Rosa Borchers
Ida Møller Franzen
Julie Blangsted Johansen
Klara Dahlerup
Laura Sælland Kirketerp-Møller
Natasja Kegel Lantner
Sofie Brandt Bering
Emilie Kofoed Gjedsted
Nadja Glass
9. Future United Næsby IF
Alberte Lemming
Julie Slot
Laura Meier Nielsen
Maja Lemming
Nicoline Dahl-Larsen
Nikoline Hedegaard
Sif Stendevad Jensen
Sofie Ascanius Duedal Brodersen
Victoria Willumsen
Victoria Napora Møller Hansen
10. Team Mellis GF Køge Bugt
Anna Marie Kruse
Celina Moss Henriksen
Emilie Viese Petersen
Ida Jochumsen
Lærke Marie Krohn Oldgreen
Milla Mai Høyer Schrøder
Nanna Juul Raklev
Sarah Neregaard Kieler
Signe Fill
Sofie-Amalie Kirschner

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Milet Greve Gymnastik og Trampolin
Cathrine Steffensen
Emma Louise Busk Hansen
Emmelie Schiff Demant
Liana Kamilla Michaelsen
Mathilde Brønd
Mie Jensen
Nadia Østergaard Jørgensen
Rikke Marie Brommeland
2. Team Magna GF Køge Bugt
Alexandra Nielsen
Isabel Varup
Kathrine Langebek
Maja Norgreen Nielsen
Melina Lykke Sanggaard Jørgensen
Micala Behrens
Olivia Frid
Sara Juul Raklev
3. Team Bella Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Engdal Køhlert
Daniella Duedahl Knudsen
Frederikke Bloksø
Karina Kilhof
Kathrine Julie Jakobsen
Laura Jørgensen
Louise Andersen
Olga Allermann Beck
Silke Lippert
Viktoria Thorup Henriksen
4. Team Octavia Farum Gymnastikforening
Frida Pirovano
Louise Walsøe Torup
Mathilde Jessen
Nanna Lund Schaadt
Signe Lange Nielsen
Xenia Wenøe
Sasha Rose Bruun
5. Team Dicentra Hillerød G & IF
Anna Quvang Smith
Camilla Nielsen
Emma Oline Lieberkind Jørgensen
Karoline Smidth Knudsen
melissa brunbakke
Mette Anderberg Villadsen
Sidsel Kruse Larsen
6. Team Navona Espergærde IF
Alba Luna Borchers
Amalie Rafn Geelmuyden
Benedicte Svarre Gammelgaard
Cecilie Miltoft
Emilie Rosenstand Lou
Sofie Westring Sørensen
Filippa Skov Pedersen
7. Team Sira Spangsbjerg IF
Cecilie Jepsen
Emilie Marie Sørensen
Lemoni Beccaglia
Mathilde Agathon Hansen
Mette Beck Hansen
Sofie Vestergaard Knudsen
Xenia Kjær

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team Nova Sorø Gymnastik Forening
Ania Kondratovic
Dagmar Roslyng Rasmussen
Helena Jensen
Katrine Clemens Hansen
Laura Grønholt
Maria Välimaa
Olivia Jensen
2. Elina Elite Greve Gymnastik og Trampolin
Cecilia Urup
Emilie Nielsen
Maja Dyring Nielsen
Malene Skødstrup
Michelle Bjørnshauge Rasmussen
Mie Dyring Nielsen
Nanna Heinrichson
3. Team Aicka DHG Gymnastik
Anna Them Steffensen
Cecilie Blaasvær
Elizabeth Ørnstrøm Heyde-Petersen
Freja Katrine Kramer
Mia Dürr Jeppesen
Naja Kristoffersen
Sally Windt
Sara Friis Nielsen
Tenna Just Larsen
4. Team Nordik IF Føroyar
Andrea Hansen
Anna Helena Ejdesgaard
Anna Knudsen
Annika Joensen
Jenny Viderø Gunnarsson
Jóhanna Sofía Guldbrandsø Nolsøe
Katrin S. Wardum
Maria Krossteig Hansen
Vár Bech Árting
5. Team Bohemia Gymnastikefterskolen Stevns
Anna Bethina Taarnmark
Caroline Vedel Gantzel
cecilie Granstrøm
Eva Maria Sichelkow
Isabella Gjedsted Jensen
Josephine Christensen
Julie Torp
Line Nørgaard Kristensen
Pernille Pedersen
6. Team Luna Greve Gymnastik og Trampolin
Catrine Amalieh Lykke Wiberg
Dinah Steffensen
Emilie Blixenkrone Madsen
Emma Frøslev Larsen
Mette Gerløv Larsen
Signe Booth-Meyer

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark