Deltagerliste for Æstetisk Gymnastik

 

 

AGG udtagelsekonkurrence - d. 18-11-2017 - 19-11-2017

Piger 8-10 år

Nr. Hold Forening
1. Team Merida Espergærde IF
Carla Nyegaard Jensen
Emma Hempler Toxman
Ida skov Pedersen
Julia Boqvist Nørgaard
Mille Maj Hedayat
Roberta Maja Borchers
Simone Nicoline sobzyk Larsen
Viola Mille Borchers
2. Team Vivanit Greve Gymnastik og Trampolin
Augusta Huus Niemann
Ella Juulsgaard Jepsen
Florcita Bryder Greisen
Ida Bøllingtoft Asmussen
Johanne Engbæk Jensen
Malou Nordberg
Naja Sanggaard Jørgensen
Nuriye Sona Ilhan
Sofie Emborg
Sofie Højer Paaske
3. Team Vitula Espergærde IF
Alfrida Heller
Caia Bryndum Bolbroe
Dichte Frøkjær
Esther Fløe Rasmussen
Isabella Bengtson
Julia Meyendorff
Lucca Nørgaard Enghuus
Mira Gleerup Koch
4. Team Vivo SOR IF
Hannah My Friis Fredenstorp
Irma Ourø Jørgensen
Isabella Rosa Teljigovic
Karoline Christoffersen
Liv Møller Lunddahl
Merle Hincheli Petersen
Mille Oldgaard Mikkelsen
Nikoline Kristensen
Rebecca Bækgaard Jensen
Suzi Carlotta Matute Nielsen

 

Piger 10-12 år

Nr. Hold Forening
1. Team Astra Greve Gymnastik og Trampolin
Agnete Hald
Alberte Wulff Lindahl
Cecilie Mai Brynhild Engstrøm
Elvira Bryder Greisen
Emilie Leth Donnerstag
Ida Karise Nielsen
Karla Ysnæs Henningsen
Melissa Skifte
Olivia Juulsgaard Jepsen
2. Team Esaia Spangsbjerg IF
Carla Pallesen
Cora Fabricius Islin
Freja Bodeval Andersen
Ida Bodeval Andersen
Karoline Kristensen
Nicoline Schlüter Schmidt
Terese Kristiansen
Victoria Madsen
Anne Petersen
3. Team Maliva Farum Gymnastikforening
Adelina Ahmetaj
Agnes Kaasgaard Jermer
Anne-sophie Teilberg Christensen
Isabella Cotterill
Isabella Hoch Skau-Andersen
Jasmin Isabel Schmidt
Julie Deleuran
Victoria May Abildgaard
Karla Hovgård Nielsen
4. Team Movanna GF Køge Bugt
Amalie Sofie Klamer
Analuna Skovbo-Hansen
Freya Louise Bartel Kræmer
Karoline Nørhaven
Lucca Vejstrup Vang Aahauge
Nikoline Olsen
Regitze Ring Balslev
Sofia Jensen
5. Team Azurit Greve Gymnastik og Trampolin
Fione Villa Fink Rasmussen
Julie Møller Andersen
Liva Wrem
Louise Victoria Hartz
Luna Ølvang Thorvil
Nadja Jean Kønig
Nicoline Reimann
Sine Jensen
Victoria Rasoulinia Eiberg Andersen
6. Team Emea Tarup - Paarup IF
Alma Pultz Henckell
Emilie Johansen
Julie Funder-Schmidt
Neca Kiritharan Nagarajah
Paula Murane
Sigrid Christensen
Sigrid Phillipsen Holst
Sofie Mikkelsen
7. Team Melina Sorø Gymnastik Forening
Cecilie Bjerg
Clara Svendsen
Dagmar Carlsen
Emma Castile
Eva Huus Baslev
Josefine W. Søgaard
Katrina Kondratovic
Sophie Pihl Pedersen
8. Team Olympia Espergærde IF
Alma Henriksen
Bianca Baan
Clotilde Whitt Løgstrup
Emilie Dahl
Feline Ida Wodschow
Josefia Olivia Falk
Laura Hoffmann
Maise Bryndum Bolboe
Nicoline Wulff
Selina Mariam Atie
9. Team Fenja Tarup - Paarup IF
Amanda Helms-Nielsen
Anneline Friis Østergaard
Cecilie Duus Ramussen
Kaya Oelfke Bangsgaard
Klara Lundberg Rasmussen
Laura Martinsen
Mathilde Ellegaard Toft
Helena Nehlin
Sophie Madeline Lund Boesgaard
10. Team Enya Farum Gymnastikforening
Anabella Benita Lekic
Ella Kragh
Elvira Jansson-Christensen
Josephine Madison Abildgaard
Kajsa Nordahl Larsen
Sia Schjøtz
Simone Daastrup-Hansen
Stine Engberg Andersen

 

Piger 12-14 år

Nr. Hold Forening
1. Team Estella DHG Gymnastik
Anastasia Diatchikhina
Anna Hvid Bang
Camille Overby Andersen
Clara Bonkegaard
Ellen Bender
Emma Hestbæk
Julie Møller Knudsen
Liva Steffensen
Sarah Svensson
Sofie Kappel Hansen
2. Team Aura Espergærde IF
Cecilie Rafn Geelmuyden
Ella Rosa Borchers
Ida Møller Franzen
Julie Blangsted Johansen
Klara Dahlerup
Laura Sælland Kirketerp-Møller
Natasja Kegel Lantner
Sofie Brandt Bering
3. Future United. Næsby IF
Alberte Lemming
Julie Slot
Laura Meier Nielsen
Maja Lemming
Nicoline Dahl-Larsen
Nikoline Hedegaard
Sofie Ascanius Duedal Brodersen
Victoria Napora Møller Hansen
Victoria Willumsen
Sif Stendevad Jensen
4. Team Muna GF Køge Bugt
Emma Jakobsen
Isabel Holloway Petersen
Sarah Taha
Sigga Wittrup
Silke Weiss Boesen
Theresia Engblom
Yaren Kilic
5. Team Bellis Tarup - Paarup IF
Anna Holm Lykkegaard
Emilie Schwitzer Christensen
Emma Mikkelsen
Freyja Rún Hardardottir
Julie Knudsen
Laura Qualmann Kristensen
Mathilde Frostholm Lykke
Sara Ross
Mille Sand Andersen
6. Team Mellis GF Køge Bugt
Anna Marie Kruse
Celina Moss Henriksen
Emilie Viese Petersen
Ida Jochumsen
Lærke Marie Krohn Oldgreen
Milla Mai Høyer Schrøder
Nanna Juul Raklev
Sarah Neregaard Kieler
Signe Fill
Sofie-Amalie Kirschner
7. Team Liona Sorø Gymnastik Forening
Alberte Lesche
Filippa Iuel
Isabella Racher
Laura Majgård Christensen
Line Andersen
Marie Heron
Olivia Schloss Grarup
8. Team Amaryllis Hillerød G & IF
Emilie Würtzen
Emma Sophie Skjøt Jensen
Freja Clausen
Hannah Pharsen
Madeleine Angelina Klit
Merle Poulsen
Sabine Nordhald Larsen
Signe Illum Rasmussen
9. Team Elara Spangsbjerg IF
Amalie Ankersen
Asta Tjørnelund Betzer
Ellen Louise Weilborg
Gabriella Duque Ramirez
Isabelle Winther Fronteau
Karoline Nissen Andersen
Matilde Ørum Madsen
Mille Marie Falther
Nynne Poulsen
Vibe Christensen
Yana Konelskaya Raimensborg
10. Team Petit Greve Gymnastik og Trampolin
Amalie Tvedskov
Anna Sofie Møldrup Pedersen
Celina Krøll Pedersen
Freja Nielsen
Freja Marie Jensen
Ida Højer Paaske
Isabella Huus Niemann
Julie Mourier Bohn Jensen
Laura Memhave Scheller

 

Junior

Nr. Hold Forening
1. Team Zavia SOR IF
Alberte Nielsen
Anna Kruse
Anne Ellen Astrup Bertelsen Birkner
Laura Oldgaard Larsen
Lærke Ege Sørensen
Mille Hemmingsen
Sana tahere
Sofie Oldgaard Mikkelsen
2. Team Sira Spangsbjerg IF
Catalina Elena Spataru
Cecilie Jepsen
Cecilie Nielsen
Emilie Marie Sørensen
Lemoni Beccaglia
Mathilde Agathon Hansen
Mette Beck Hansen
Sofie Vestergaard Knudsen
Xenia Kjær
3. Team Dicentra Hillerød G & IF
Anna Quvang Smith
Camilla Nielsen
Emma Oline Lieberkind Jørgensen
Karoline Smidth Knudsen
melissa brunbakke
Mette Anderberg Villadsen
Sidsel Kruse Larsen
4. Team Magna GF Køge Bugt
Alexandra Nielsen
Chloe Segalt
Isabel Varup
Kathrine Langebek
Melina Lykke Sanggaard Jørgensen
Micala Behrens
Olivia Frid
Sara Juul Raklev
5. Team Octavia Farum Gymnastikforening
Frida Pirovano
Louise Walsøe Torup
Mathilde Jessen
Nanna Lund Schaadt
Signe Lange Nielsen
Xenia Wenøe
Sasha Rose Bruun
6. Team Bella Greve Gymnastik og Trampolin
Anna Engdal Køhlert
Daniella Duedahl Knudsen
Frederikke Bloksø
Karina Kilhof
Kathrine Julie Jakobsen
Laura Jørgensen
Louise Andersen
Olga Allermann Beck
Silke Lippert
Viktoria Thorup Henriksen
7. Team Milet Greve Gymnastik og Trampolin
Cathrine Steffensen
Emma Louise Busk Hansen
Emmelie Schiff Demant
Ida Munk Nielsen
Liana Kamilla Michaelsen
Mathilde Brønd
Mie Jensen
Nadia Østergaard Jørgensen
Rikke Marie Brommeland
8. Team Navona Espergærde IF
Alba Luna Borchers
Amalie Rafn Geelmuyden
Benedicte Svarre Gammelgaard
Cecilie Miltoft
Emilie Rosenstand Lou
Sofie Westring Sørensen
Filippa Skov Pedersen

 

Senior

Nr. Hold Forening
1. Team Embla Espergærde IF
Boline Kristine Skjødt
Celine Montell
Fie Agerskov
Freja Grønbæk-Thorsen
Ida Stürup Jelager
Madeline Malihini Jul
Mille Kathrine Malihini Jul
2. Elina Elite Greve Gymnastik og Trampolin
Cecilia Urup
Emilie Nielsen
Maja Dyring Nielsen
Malene Skødstrup
Michelle Bjørnshauge Rasmussen
Mie Dyring Nielsen
Nanna Heinrichson
3. Team Aicka DHG Gymnastik
Anna Them Steffensen
Cecilie Blaasvær
Elizabeth Ørnstrøm Heyde-Petersen
Freja Katrine Kramer
Mia Dürr Jeppesen
Naja Kristoffersen
Sally Windt
Sara Friis Nielsen
Tenna Just Larsen
Ingrid Clara Nielsen
4. Team Nova Sorø Gymnastik Forening
Ania Kondratovic
Dagmar Roslyng Rasmussen
Helena Jensen
Katrine Clemens Hansen
Laura Grønholt
Olivia Jensen

 

Få nyhederne direkte
Tilmeld dig GymNYT - Vi holder dig opdateret ugentligt
Samtykkeerklæring til GymDanmark